COMPETITIVITATE, ÎNVĂȚARE DIGITALIZATĂ ȘI TEHNOLOGIE ULTRAMODERNĂ LA LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 , BALȘ

Elevii sunt prioritatea noastră!

În cadrul programului operațional ”Competitivitate”, Axa prioritară 2 – Tehnologia Informației și Comunicațiilor pentru o economie digitală competitivă, Acțiunea 2.3.3 ( Îmbunătățirea conținutului digital și a infrastructurii T.I.C. sistemice în domeniul e-educației, e-incluziune, e-sănătate și e-cultură, SECȚIUNEA E-EDUCAȚIE), prin proiectul ”ÎMBUNĂTĂȚIREA CALITĂȚII ACTIVITĂȚILOR DIDACTICE ÎN MEDIUL ONLINE ÎN CADRUL LICEULUI TEHNOLOGIC NR.1, BALȘ”, toate clasele din școala  noastră au fost dotate cu TABLE INTERACTIVE cu acces la INTERNET, VIDEOPROIECTOARE, ECRANE DE PROIECȚIE, CAMERE WEB – conferință, COMPUTERE ALL IN ONE, iar pentru cadrele didactice LAPTOP-uri și pentru elevi TABLETE.

La Liceul Tehnologic Nr.1 Balș, elevii sunt cu un pas înainte spre viitor.

Prin digitalizarea procesului instructiv-educativ formăm specialiștii de mâine.